Main page / Orchid exhibition

Mendel University in Brno

Zemědělská 1
613 00 Brno

info@mendelu.cz
T: 545 131 111
F: 545 211 128
IČ: 62156489
DIČ: CZ62156489

 

 

 

Orchid exhibition

  Typical orchid exhibition you can find in our arboretum every five years.

 

Velkou výstavu orchidejí pořádáme přibližně jednou za pět let. Pořádáme ji v termínu, kdy kvete většina u nás pěstovaných rostlin. Bývá na přelomu února a března, tedy v době, kdy je venku ještě zima a barevná krása pro nás exotických květů dokáže vyladit duši člověka na veselejší náladu.

  Výstava je vždy doplněna zajímavými technickými prvky a živými exponáty (hmyz, rybičky).

  Pro zajímavost uveďme, že mezi orchideje patří i vanilka, kterou každý dobře zná minimálně díky vanilkovým rohlíčkům. Její květy nejsou tak nápadné jako u ostatních druhů, ale to nic nemění na jejím místě třeba u štědrovečerního stolu.

 


 


Cultivar from the genus Phalaenopsis

  Není to tak dávno co jsme za okny mohli vidět spíše muškáty a orchideje patřily jen do zelené kuchyně několika vyvolených. Dnes už to tak úplně není pravda a zejména kultivary rodu Phalaenopsis patří k oblíbeným, překvapivě levným, běžně dostupným a při správné péči i velmi trvanlivým a okrasným pokojovým rostlinám.

Tradiční výstava orchidejí naší zahrady zpřístupňuje široké veřejnosti svoji sbírku, která obsahuje na dvě tisícovky přírodních druhů (z téměř 30 000 druhů v přírodě se vyskytujících orchidejí) i člověkem vyšlechtěné kultivary. Sbírka je cenná nejen svým rozsahem, který ji řadí k předním v evropském měřítku, ale současně i několik desítek let získávanými zkušenostmi, které jsou pro pěstování většiny taxonů nenahraditelné.

Výstava zpřístupňuje běžnému pěstiteli i člověku vyhledávajícímu odpočinek pro svoje oči a duši barvy a tvary mnoha orchidejí, doplněné akvárii, vodními prvky, hmyzem a zpřístupněnou expoziční částí skleníků.

  

Orchids 2011

   

  

   

Orchids 2007

These photos illustrate orchid exhibition in 2007.

 

  

 

  

 

 

   

 

 

 

 

  

  MAIN PAGE 
  News    History   Information    Iris Exhibition    Autumn Colours  Orchid Exhibition

Weekends

  Woody Plants 

  Orchids 

  Perennials 

  Index Seminum 

Contact us    Weddings    Visitors Rules    Entrance Fee 
    Where to find us